Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nazdárek lidičky:).
Tak jsem přijela z dovolené na Slovensku. Musím Vám ale povědět, že to není jednoduché si jen tak odcestovat do zahraničí. Musela jsem k paní doktorce, ta mi píchla čip (na levou stranu krku do podkoží, má průměr 2mm a délku 1cm - a panička mi ho přes kůži nahmatá) a ještě mi vystavila EUROPAS. Vše jsem ale zvládla a tak se mohlo vyrazit:).
Další mojí novou zkušeností je noční jízda vlakem  v lůžkovém voze, je to super adrenalin vydat se takhle na cesty, to vám musím řict. Jeli jsme necelých 11hodin a já jsem to všechno zvládla i čurání jsem udržela:D.
A už jsme tu:). SPIŠSKÁ NOVÁ VES juchůůůůůůů.
Na nádraží nás čekal páníčkův děda tak sem ho hned očuchala ale samozřejmě s opatrností a nedůvěrou jak je u mě zvykem ale lidé na slovensku jsou moc milý a tak mi aklimatizace na zdejší prostředí nedělala potíže i další seznamování s páníčkovými příbuznými jsem zvládla na jedničku:).
Vezla jsem si s sebou i můj pelíčkový domeček takže vše jak doma!!
A zábava může začít:).
S páníčky jsme prošli město a každý večer chodili na procházky ke kapličce i s Mišou (páníčkův bráška).
No a pak přišla první tůra. Šli jsme na výlet do Slovenského ráje podél potoka Hornád, no samo že jsem se čachtala a brodila. Ušli jsme přes 20km a už jsem byla pěkně uťapkaná, to víte ja jsem městskej hejsek nebo spíš pejsek:D.
Při cestě zpět jsem už tak nemohla, že jsem si pár metrů před barákem lehla do stínu pod strom a rozhodla se, že to bojkotuju a už nikam nejdu!!! A tak páníčkovi nezbylo nic jiného než mě nést!! Nesmíte se na mě zlobit, ale já už opravdu nemohla:( . Výlet byl jinak skvělej, vylítala jsem se a pak spachtošila ako babätko:D.
A po tomhle výlete se zkazilo počasí a furt a furt pršelo padla na mě deprese a nuda, ale na konec se umoudřilo a na poslední dva dny se udělalo krásně:).
A tak jsme s páníčky podnikli výpravu do Vysokých Tater-konkrétně tůru Štrbské pleso-Popradské pleso. Bylo opravdu nádherně, všude kolem hory, voňavý vzduch a krásné šumění vody Hincova potoka. Ušli jsme asi 12 km a při tom teple nám to i celkem stačilo:). Musím vám  říct, že voda v plese i v potoce byla pěkně studená!! Ale mě to vůbec nevadilo:D.
No a už se nám to krátí, nastává den odjezdu a mě se vůbec nechce, zvykla jsem si tu a bude se mi stýskat ach jo:(. No tak snad příští rok zas na viděnou Slovensko!
PS: šlápla jsem na včelu a nemohla ťapkat, tak mi panička vytáhla to žihadlo a hned to bylo lepší, jen jsem se bála, že budu alergická ale naštěstí mi nic nenateklo a ja mohla spokojeně běhat dál:).
No a toť vše z mých zážitku ze zahraničí:).
ObrazekObrazek                    Tak to jsem já ve vlaku            Já s paničkou na procházce
ObrazekObrazek

Já ve Slovenském ráji
tady je důkazObrazek            Ve V.Tatrách s páníčkem       U Popradského plesa
Obrazek

pohled na Popradské pleso opravdová nádhera
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

parada

(Hogen, 2. 8. 2008 16:28)

Lucinko moooc pekny! :)